Haberler

ŞUBAT / MART 2023 - SÜREÇ MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI  ...

Vakıf Katılım Bankası ve Kuveyt Türk Bankası Süreç Yönetimi Ekiplerine her biri 3 gün süren SÜREÇ MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ içeriğinde hedeflerden stratejilere, riskten 6 sigmaya, israftan değişim yönetimine, yalından süreç ağacına, müşterinin sesinden performans yönetimen kadar çok farklı konular uygulamalı anlatılarak verildi. 

24 MAYIS 2022 - DR. ÜMİT ÖZEN 5. İŞ SÜREÇLERİ YÖNETİMİ KONFERANSINDA KONUŞTU ...

Pronto Eventi organizasyonunda 24 mayıs 2022 tarhinde düzenlenen 5. İş Süreçleri Yönetimi Konferansının açılış konuşmasını Dr. Ümit ÖZEN yaptı.

https://youtu.be/t-0w6z7P5hE

https://youtu.be/UopBbPasCb4

 

 

29 KASIM 2019 - DR. ÜMİT ÖZEN ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ GÜNLERİ'19 DA KONUŞTU ...

Dr. Ümit Özen havacılıkta endüstri mühendisliği uygulamaları konulu konuşmasını, 200 ün üzerinde öğrenciye Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'19 etkinliğine katılarak yaptı. 

https://youtu.be/Z8qtw_5WUiU

 

3 TEMMUZ 2019 - DR. ÜMİT ÖZEN PEGASUS BAŞARI HİYAKESİNİ ANLATIYOR ...

Kurumlardaki Başarı Hikayeleri hep ilgi çekmiştir. BİMSER firmasının Temmuz ayında Pegasus Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştiği çekimlerde Dr. Ümit Özen, Pegasus'ta yaptığı işleri ve başarı hikayelerini anlattı.

https://www.youtube.com/watch?v=s637dT0Qy4c&feature=youtu.be

22 MAYIS 2019 - DR. ÜMİT ÖZEN 4. İŞ SÜREÇLERİ YÖNETİMİ KONFERANSI'NDA KONUŞUYOR ...

Pronto Eventi tarafından bu yıl İstanbul Marriot Hotel Asia Ataşehir'de düzenlenen 4. İş Süreçleri Konferansı'nda "Operasyonel Mükemmeliğe Ulaşmada İş Süreçlerini Araç Olarak Kullanma" konulu konferansı Dr. Ümit Özen verdi. Yalın Yönetim ve 6 Sigma tekniklerinin iş süreçleri içindeki yerinden ve öneminde bahsetti. Şirket uygulamalarıyla da konunun anlaşılmasını sağladı.  

https://youtu.be/J7nRzmeB3pY

https://www.prontoeventi.com/isk/

5 NİSAN 2019 - PEGASUS’A İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

PEGASUS HAVA YOLLARI; BRITISH SAFETY COUNCİL TARAFINDAN DÜZENLENEN, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNÜN İLK VE EN PRESTİJLİ ÖDÜLÜ OLAN ULUSLARARASI İŞ GÜVENLİĞİ ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ...

Türkiye’nin dijital havayolu Pegasus; gösterdiği yüksek performans nedeniyle dünya genelinde farklı sektörlerden şirketlerin katıldığı, British Safety Council tarafından düzenlenen, iş sağlığı ve güvenliği sektörünün ilk ve en prestijli ödülü olan Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’nde (International Safety Awards) Merit Kategorisi’nde ödüle layık görüldü. Bu yıl 61.'si düzenlenen ve dünya genelinde her sektörden 600’e yakın şirket katıldığı yarışmada, şirketlerin 2018 yılında iş güvenliği konusunda yaptığı en iyi proje ve uygulamalar, British Safety Council konseyi tarafından detaylıca değerlendirildi. Pegasus Hava Yolları, son yıllarda iş güvenliği konusunda kurduğu izleme ve iyileştirme sistemleri ile birçok firma arasından ödüle layık görüldü.

5 Nisan 2019 tarihinde Londra’da yapılan ödül törenine, Pegasus Hava Yolları’ndan bu sistemleri kuran Yönetim Sistemleri ve İş Mükemmelliği Genel Müdür Danışmanı Dr. Ümit Özen ve Proje Lideri Resul Betos katılarak, British Safety Council Başkanı Lawrence Waterman’ın elinden ödülü aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dr. Ümit Özen, “Türkiye’de hava yolu firmaları arasında ilk defa alınan bu ödülle, iş güvenliği konusunun ülkemizde hızla büyüyen hava yolu taşımacılığı sektöründe de ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek istiyoruz. İşi yaparken her zaman emniyetli ve güvenli çalışmanın, iş verimliliğine ve insan hayatına olumlu katkılarını çok net görüyoruz. Ana hedefimiz, sürdürülebilir başarı için iş güvenliği alanında Pegasus Hava Yolları’nda kurduğumuz sistemimizin sürekli geliştirilmesi ve iyileştirmesidir. İş güvenliği kültürünü şirketimizin genlerine işlemek ve iş güvenliğini işimizin temel parçası haline getirmek için daha çok çalışarak, bu tür büyük ödülleri şirketimize kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Pegasus Hava Yolları Hakkında:

1990 yılında havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005’te ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsedi. Türkiye’nin lider düşük maliyetli hava yolu olan Pegasus, hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna olan inancıyla ve uyguladığı “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeliyle misafirlerine uygun fiyatlı ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlıyor. 2018 itibarıyla “Türkiye’nin Dijital Hava Yolu” söylemiyle faaliyet gösteren Pegasus, misafirlerini 35’i yurt içinde, 73’ü yurt dışında olmak üzere toplam 41 ülkede 108 noktaya ulaştırıyor; İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriyor. Pegasus, misafir deneyimini odak alan yaklaşımıyla onların seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunuyor.

Haber Linkleri:

https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/ulasim/pegasus-a-ingiltere-den-odul-/649689

http://www.kokpit.aero/pegasus-is-sagligi-guvenligi-odulu-londra

https://www.airlinehaber.com/pegasusa-ingiltereden-odul/

http://www.airnewstimes.com/pegasus-a-ingiltere-den-odul-47758-haberi.html

http://www.gokyuzuhaberci.com/haber.php?id=48719

https://www.bagimsizhavacilar.com/%E2%80%8Bpegasusa-ingiltereden-odul/

http://www.airturkhaber.com/haberler/pegasusa-ingiltereden-odul/

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-A-INGILTERE-DEN-ODUL/33042

http://www.aeroportist.com/%E2%80%8Bpegasusa-ingiltereden-odul.html

http://www.haberair.com/haber/pegasusa-IngIltereden-odul/55903

https://havahaber.com/pegasusa-ingiltereden-odul/

http://www.apron24.com/pegasusa-ingiltereden-odul/

http://www.slothaber.com/pegasusa-avrupadan-buyuk-odul/

 

14 MART 2019 - YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 21. KALİTE GÜNLERİNDE KONUŞMACIYDIK ...

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin her yıl düzenlediği geleneksel Kalite Günlerinin 21. sinde konuşmacı olarak yer aldık. Kurumsal Yönetim Sistemlerinde Dijitalleşmenin Öneminde ve Uygulamalarından bahsettik. Beşiktaş'taki Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Oditoryumunda gerçekleştirilen organizasyona sektörün lider kuruluşlarının yöneticileri katıldı.  

31 AĞU 2019 - DR. ÜMİT ÖZEN KALİTE YÖNETİMİ EĞİTİMİ İÇİN STÜDYODAYDI ...

Dr. Ümit ÖZEN 6.500 e yakın Pegasus çalışanına e-öğrenme sistemi üzerinden atanacak Kalite Yönetiminin ne olduğunu anlatan eğitim için stüdyoya girdi. Aralıksız 8 saat süren çekim sırasında 9 ana başlıkta konular anlatıldı. Çalışan ropörtajları ile de renklendirilen eğitim, tüm çalışanlar tarafından yayın sonrası çok begenildi ve güzel yorumlar aldı.

https://youtu.be/jZyVuzLBvrA

 

20 ŞUBAT 2018 - E-DOKÜMAN KONFERANSINDA KONUŞMACIYDIK ...

PVC Events&Summit'in düzenlediği 100'ün üzerinde katılımcının izlediği bu konferansta Doküman Yönetimi kurulurken nelere dikkat edilmeli, diğer yönetim sistemleri ile nasıl entegre edilmeli konularında uygulamalardan da bahsederek, deneyimlerimizi verdiğimiz konferansta paylaştık ...

https://www.youtube.com/watch?v=gj1isxunLcg

12 KASIM 2016 - BİMSER İŞ MÜKEMMELLİĞİ 2016 KONFERANSINDA KONUŞMACIYDIK ...

BİMSER İş Mükemmelliği 2016 etkinliğinde bu yıl da Haliç Kongre Merkezinde konuşmacı olarak katıldık ve Başarılı Süreç Yönetimi Uygulamaları konulu konferansımızı başarıyla yüksek ilgi ve katılımın olduğu bir salonda verdik. 

BİMSER İ Mükemmelliği 2016 - Pegasus Dr. Ümit ÖZEN'in Sunumu

https://www.youtube.com/watch?v=lQ49BTa40pk

8-9 NİSAN 2016 - KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİNİ BİLİŞİM SEKTÖRÜNDEN BTYÖN FİRMASI ALDI ...

İki gün süren Stratejik Planlama, Süreç Yönetimi, Kurum Karnesi Modeli Uygulamalarıyla dolu Kurumsal Risk Yönetimi eğitimimizi Bilişim Sektöründen BTYÖN şirketinin tüm yönetici ve danışmanlarına verdik ...

1 NİSAN 2016 - PEGASUS'UN YENİDEN YAPILANMASINA DANIŞMANLIK YAPACAĞIZ ...

20 yıldır uçan Türkiye'nin en tecrübeli ve köklü özel havayolu PEGASUS'ta risk tabanlı süreç yönetiminin kurulmasına danışmanlık yapmak üzere Nisan 2016 tarihinde başlıyoruz. Strateji ve hedef odaklı performans yönetimi modelinin oluşturulması, hedeflerden beslenen kurumsal risk yönetimi modelinin kurulması, çalışan yetkinlilk yönetimi ve misafir şikayet yönetimi süreçlerinin iyileştirilmesi konularında çalışıyor olacağız. Performans parametrelerinin iş mükemmeliyeti seviyelerine çıkartmak üzere yalın altı sigma teknikleri ve projeleri de yapılarak verimliliğin arttırılması hedeflenmektedir.

12-13 ŞUBAT 2016 - YDS FİRMASI, ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKALI İÇ TETKİKÇİ EĞİTİMİNİ ALDI ...

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı ve Sertifikalı İç Tetkiki Eğitimini Avrupa'nın En Büyük Teknik Bot Üreticisi YDS Ankara'da Tamamladık. 2015 yılında revize olan standardın gerekliliklerinin de işlendiği eğitimde her departmandan bir kişi olacak şekilde toplam 17 kişi katıldı.

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

22-23 KASIM 2014 - ISO 31000 RİSK YÖNETİMİ SERTİFİKALI İÇ TETKİKÇİ EĞİTİMİNİ VERİYORUZ ...

ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı belgelendirilen bir standart değilken, İngiliz Standartları Enstitüsü ile ortak düzenlediğimiz bu eğitimle  bu standardın sertifikalı iç tetkikçisi olabilirsiniz. Bu eğitimde bir şirketin risk yönetimi sistemini nasıl tetkik edebileceğinizi öğrenirken, sınav sonrası başarılı olmanız durumunda alacağınız sertifika ile bu konudaki uzmanlığınızı ispatlamış olacaksınız.

26 EKİM 2015 - KLİKSA'DA DOKÜMANTASYON VE SÜREÇ SİSTEMİ KURULUMLARINI BAŞLATIYORUZ ...

"Türkiye'nin Amazon'u Olmak" yolunda ilerleyen Sabancı Holding firmasının e-ticaret şirketi KLİKSA'da aldığımız program üzerinde süreç ve dokümantasyon kurulum çalışmalarına bu hafta başladık. Dokümantasyon, Süreç, Risk, Kontrol ve Performans takibinin entegre yapılabileceği bu sistem ile başarı uzak olmayacak.

17-18 EKİM 2015 - ISO 31000 RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİ BOSTANCI GREEN PARK HOTEL DE VERİLDİ ...

Dünyanın en büyük belgelendirme kurumu BSI'ın (İngiliz Standartları Enstitüsü) ISO 31000 Risk Yönetimi Standardında Türkiye'de akredite ettiği tek eğitmen olarak bu eğitimi uygulamalı olarak DYTECH, MEY İÇKİ, NETAŞ, KREDİ KAYIT BÜROSU, BSI, TAI, FLOKSER şirket yöneticilerine verdik.

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

14 EYLÜL 2015 - CARREFOURSA KURUMSAL PERFORMANS KARNESİ İCRA KURULUNA SUNULDU ...

2 yıldan beri devam eden süreç, dokümantasyon, risk, performans yönetimi çalışmaları kapsamında oluşturduğumuz Kurum Karnesi Modelini (BSC Modeli) CarrefourSA İcra Kuruluna sunduk. Bu model risk yönetimi modeli ile entegre, süreç yönetimi çalışmaları ile bağlantılı şekilde oluşturuldu. İcra kurulu üyeleri ile birebir yapılan görüşmeler sonrası takip göstergelerinin sisteme girişleri başlatıldı. 

16 EYLÜL 2015 - İŞ MÜKEMMELİĞİ KONFERANSINDA VERDİĞİM "İŞ MÜKEMMELLİĞİ YOLUNDA ATILACAK ADIMLAR" KONULU KONFERANSIMIZA İLGİ BÜYÜKTÜ ... 

İş Mükemmelliği konusunda Haliç Kongre Merkezi'nde BİMSER firması tarafından ikinci kez düzenlenen ve 600 e yakın orta ve üst düzey şirket yöneticilerin katıldığı bu etkinlikte verdiğim konferans sunum videosu ektedir.

https://youtu.be/4p2NgDr_50Q

22 MAYIS 2015 - E-TİCARET SİTESİ KLİKSA'DA SÜREÇ VE PERFORMANS YÖNETİMİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK ...

Sabancı Holding'in e-ticaret alanında kurudğu Kliksa şirketi için süreç ve performans yönetimi sistemlerini kuruyor olacağız. İyileştirmeler ile verimlilik, hız ve kalitenin artışıyla müşteri memnuniyetini artıracak uygulamalar şirketin vizyonu olan "Amazon Olmak" hayaline taşıyacak.

11-12 NİSAN 2015 - KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİ İÇİN BU HAFTASONU DREAM HILL OTELDEYİZ ... 

Büyük firma yöneticilerinin ve danışman firma temsilcilerinin katılımıyla bu haftasonu ISO 31000 standardına göre Risk Yönetimi yapısının kurulması ve uygulamalarla anlatımını 2 günlük bir eğitim programında veriyoruz. Eğitime ORSA, AVEA, FPC, AKUT, ECZACIBAŞI HOLDİNG ve İNNOVA firmaları yöneticileri katılmıştır.

24-25 ARALIK 2015 - RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİ İÇİN BURSA'DAYIZ ...

24-25 Aralık tarihlerinde "ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetimi Standardı ve Uygulamaları" eğitimini BORÇELİK, ERMETAL ve BOSCH şirketi çalışanlarının katılımıyla Bursa Almira Otel'inde gerçekleştirdik. İngiliz Standartları Enstitüsü tarafından akredite Türkiye'nin tek eğitmeni olarak verdiğim eğitimde, farklı firma uygulamalarından ve çıkan yasalardan bahsederek katılımcılar için konunun pekişmesi sağlandı.

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

20 ARALIK 2014 - STRATEJI BELİRLEME ÇALIŞTAYLARI İÇİN KAYSERİGAZ FİRMASI İLE BERABERİZ ... 

20 Aralık 2014 tarihinde Alman EWE AG'nin büyük payının olduğu Doğalgaz dağıtım şirketi olan Kayserigaz şirketinin yılsonu strateji değerlendirme çalıştayını moderatör etmek üzere 30'un üzerinde yöneticinin katılımıyla beyin fırtınası ve nominal grup teknikleriyle SWOT analizi ve Kurum Karne Modelinin oluşturulması gerçekleştirilecektir.

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

13-14 ARALIK 2014 - ISO 31000 RİSK YÖNETİMİ STANDARDI EĞİTİMİ VERİLİYOR ...

Risk Yönetimi konusunda Dünyanın en büyük belgelendirme kurumu BSI'ın (İngiliz Standartları Enstitüsü) Türkiye'de bu konuda akredite olmuş tek eğitmeni olarak 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde şirketlere açık ISO 31000 Risk Yönetimi eğitimini veriyor olacağız. Eğitime ŞİŞECAM, MİLLİ REASÜRANS, MKK VE PRESMETAL yöneticileri katılmıştır.

24 KASIM 2014 - YAKUPOĞLU ŞİRKETİNDE KURUMSAL KARNE MODELLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK ...

Tüm departman hedeflerinin şirketin strateji ve hedefleri doğrultusunda belirlenmesi, ölçülebilir parametrelerinin belirlenmesi ve Kurum Karnesi modeli içindeki dört perspektif altında kurgulanması çalışmalarına ve programlanmasına bu hafta başladık. Çalışma sonunda, departman bazlı performans gerçekleştirmelerinin kurum karne performansına etkisini oluşturulan karnelerde görmek, takip etmek ve iyileştirmek münkün olabilecektir. Kurumsal Karne Modelinin uygulamaya alınması sonrasında yalın altı sigma uygulamaları ile perasyonel mükemmellik, bireysel performans değerlendirme projesi ile kariyer yönetimi ve Kurumsal Risk Yönetimi modeli ile hedeflerin en az riskle gerçekleştirilmesi çalışmalarının yapılması planlanmaktadır. 

4 KASIM 2014 - YDS'DE SÜREÇ YÖNETİMİ ARDINDAN İYİLEŞTİRME PROJELERİNE BAŞLADIK ... 

2012 yılından beri danışmanlığımız altında Avrupa'nın en büyük teknik bot üreticisi YDS'de  (www.ydsboots.com) devam eden Süreç Yönetimi çalışmaları sonunda Proses Kalite Kontrol, Bakım Onarım, ARGE, Müşteri Şikayetleri ve Satış Süreçlerinde başlattığımız YİP'ler (Yakupoğlu İyileştirme Projeleri) ile ilgili birim yöneticileri ile birlikte sürdürülen iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına başladık.

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

1 EYLÜL 2014 - DANIŞMANLIĞIMIZ ALTINDA PERAKENDE DEVİ CARREFOURSA'DA ISO 9001 VE ISO 10002 BELGELERİ ALINACAK ... 

Türkiye'nin perakende devi CarrefourSA'da yeni yönetimle birlikte hız, verimlilik ve müşteri memnuniyeti üçgeni içinde yeni bir yönetim modelinin kurulması amacıyla 2015 yılı sonuna kadar INFOMAN danışmanlığında belgelendirme çalışmalarına başladı. Teknosa'da kurduğumuz benzer modelleri CarrefourSA içinde kuruyor olacağız. İnsan kaynaklarından satışa, tedarik yönetiminden lojistik yönetimine, ürün kalite kontrolünden denetime, finanstan muhasebeye, pazarlamadan müşteri hizmetleri yönetimine, kurumsal iletişimden e-ticaret yönetimine kadar her süreçte bu yapılandırmayı gerçekleştiriyor olacağız.

14 ŞUBAT 2014 - AZERBAYCAN'IN TEKNOSA'SI BAKU ELECTRONICS'TEYİZ ...

Kalite ve Süreç Yönetimi bakış açısıyla Bakü'nün en büyük elektronik mağazası zincirine sahip Bakü Electronics'in farklı formatlardaki mağazalarını inceledik. Geliştime alanlarını belirleyerek yönetime raporladık. Şirketin düzenli olarak her yıl ortakları ve üst yöneticileri ile beraber yaptıkları strateji değerlendirme toplantısına katılarak geri bildirimlerde bulunduk. 

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

11 ŞUBAT 2014 - CARREFOURSA GENEL MÜDÜRLÜK ÇALIŞANLARINA SÜREÇ YÖNETİMİ EĞİTİMİ VERİLDİ ... 

CarrefourSA'da başlayan İş Akışlarının Çizilmesi projesi kapsamında çalıştaylarda yer alacak tüm çalışanlara Süreç Yönetimi konusunda farkındalıklarını arttıracak eğitimler verdik. Yarım gün süren bu eğitim sırasında süreçleri çizileceği programın kullanımı konusunda da bilgiler paylaşıldı. Süreç akışları üzerinden iş analizlerinin nasıl yapılacağı anlatıldı.

21 OCAK 2014 - STRATEJİLERDE RİSK BELİRLEME ÇALIŞTAYI İÇİN BOSCH BURSA FABRİKALARINDAYIZ ...

Bosch strateji belirleme süreçlerindeki risklerin belirlenmesi amacıyla yapılacak çalıştay için Bursa Bosch fabrikalarındayız. Belirlenen stratejilerin mutlaka risk bakış açısı ile değerlendirilmesi gerektiğinden süreç sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenler belirlenerek risk bakış açısı ile yeni süreç modeli oluşturuldu.

15-16 AĞUSTOS 2014 - TÜRKİYE AKREDİTASYON KURUMU ÜST YÖNETİCİ VE DENETÇİLERİNE RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMİNİ VERMEK ÜZERE ANKARA'DAYIZ ...

Kalabalık bir grup olarak tüm TÜRKAK yöneticileri ve denetçilerinin iki farklı seferde aldığı ISO 31000 Rİsk Yönetimi Standardı eğitimi için Ankara'daydık. Eğitim sırasında denetçi mantığı ile gelen sorularla ve TÜRKAK'a özel grup çalışmaları ile konunun ve standardın iyi anlaşılması sağlandı.

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük boyutlu hallerini ve varsa açıklamalarını görebilirsiniz.

25 TEMMUZ 2013 - TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK GIDA PERAKENDECİSİ  CARREFOURSA'DA SÜREÇ VE PERFORMANS YÖNETİMİNİN KURULMASI ÇALIŞMALARINA BAŞLIYORUZ ... 

Dünyada modern perakendeciliğin temelini oluşturan ve ilk mağazasını 15 Haziran 1963’te Fransa’da açan Carrefour, bugün 29 ülkede, 12 binden fazla mağazasıyla yılda ortalama iki milyar kişinin alışverişlerinde tercih ettiği Avrupa’nın 1 numaralı perakende zinciridir. 20 yıl önce ilk Carrefour mağazası Türkiye'de açılmıştır. Sabancı Holding'le kurduğu ortaklık sonrasında Türkiye pazarında hızla büyüyerek ilk sıraya yükselen CarrefourSA'da bugün, 28 hipermarket ve 217 süpermarket vardır. 7000 üzerinde kişi çalışmaktadır.

Modern perakendecilikte müşteri ihtiyaçlarını karşılama ve beklentilerini önceden tahmin etme stratejisiyle farklı formatlarda hizmet veren CarrefourSA'da, müşteri odaklı yaklaşımlarla, gelişim odaklı faaliyetlerle, yenilikçi bir yapıda, müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak ve memnuniyetini arttıracak yeni projelere süreç çalıştayları ve iyileştirme yöntemlerimiz ile başlıyoruz.

Teknosa Elektronik Mağazaları, İklimsa İklimlendirme Mağazaları, YKM Çok Katlı Giyim Mağazaları, YDS Boots Ayakkabı Satış Mağazalarından sonra şimdi de CarrefourSA hipermarket zincirlerinde bu çalışmaları uygulamaya alacağız.

8-9 TEMMUZ 2013 - TÜRKAK YÖNETİCİLERİ VE DENETÇİLERİ İLE RİSK YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR ... 

Ülkemizdeki kalite sektörünün her türlü belgelendirme kısmını (belgelendirme kuruluşları, uygunluk değerlendirme kuruluşları, test laboratuvarları, kalibrasyon laboratuvarları) düzenleyen ve denetleyen TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) yönetimi ve denetçileri ile Risk Yönetimi Seminer ve Çalıştaylarımızı 2013 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında yapacağız.

14 Haziran 2014 - BOSCH OTOMOTİV FABRİKALARI İÇİN RİSK YÖNETİMİ SİSTEMİMİZİ KURDUK ...

Risk Yönetimi Çalıştayları bu hafta tüm gün Bosch Bursa fabrikalarında süreç sahipleri ile beraber farklı oturumlarda gerçekleştirildi. Bulunan riskler önemlerine göre derecelendirildi. Üst yönetime sunulmak üzere risk raporu oluşturuldu.

12 OCAK 2013 - STRATEJİ BELİRLEME VE GÖZDEN GEÇİRME TOPLANTISINI YDS ÜST YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK ...

Yakupoğlu, askeri alanda tekstil, deri, ayakkabı-bot, saraciye ve çadır gibi ürünleri NATO standartlarında üreten ve bunları Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanında Avrupa, Orta Doğu, Körfez ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleriyle birlikte UNICEF, Kızılhaç gibi uluslararası kuruluşlara satan ve kendi alanında en son teknoloji, malzeme ve laboratuvar imkanlarına sahip olan tek Türk firmasıdır. 2012 yılından beri danışmanlığını yaptığımız firmanın üst yönetimi ile geçmiş ve gelecek şirket stratejileri, vizyon ve misyon tanımları gözden geçirilmiş, değerlendirilmiş ve netleştirilmiştir. Kurumsal performans yönetimi modelinde kullanılmak üzere yeni şirket hedefleri belirlend

 

12 EKİM 2012 - TEKNOSA'DA YALIN ALTI SİGMA YEŞİL KUŞAK EĞİTİMİ SONUNDA PROJE SUNUŞLARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ ...

Yalın Altı Sigma Yeşil Kuşak eğitimi sonunda farklı birimlerden eğitime katılan çalışanlar eğitim sırasında yürüttükleri projelerinin final sunumlarını başarıyla gerçekleştirdiler.

10 TEMMUZ 2012 - VODAFONE YÖNETİCİLERİ DÜNYA'DA İLK DEFA VERİLEN EĞİTİM SONRASI SERTİFİKALI RİSK YÖNETİMİ TETKİKÇİLERİ OLDU ...

Vodafone Çalışanları, DR. Ümit Özen tarafından Dünya'da İlk Defa Verilen Eğitim Sonrası ISO 31000 Risk Yönetimi Denetçi Sertifikasını Almaya Hak Kazandılar ...

http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=117679

17 OCAK 2012 - BSI FORUM 2011: KURUMSAL RİSK YÖNETİMİ VE SÜRDÜRÜLEBİRLİK ETKİNLİĞİNDE KONUŞMACIYIZ ...

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen BSI paylaşım toplantısında, iş dünyasını yakından ilgilendiren sorunlar, konular ve çözümleri masaya yatırıldı. İki ana başlıktaki oturumlarla gerçekleştirilen toplantı, uygulayıcılar, uygulatıcılar ve denetleyiciler üçgeninde tüm paydaşları bir araya getirdi. 

BSI Toplantının ‘Risk ve İş Sürekliliği’ başlığını taşıyan ilk bölüm oturumunda, INFOMAN Firması’ndan katılan, BSI eğitmeni, Dr. Ümit Özen Kurumsal Risk Yönetimini ve ISO 31000 standardını ve tecrübelerini dinleyicilerle paylaştı.

BSI Forum 2011: Kurumsal Risk Yönetimi ve Sürdürülebilirlik ...